SOFT CASE NEDİR

SOFT CASE

Günümüz de eşyaların (özellikle kişisel eşyalar ) çoğalması ile birlikte bir yerden bir yere taşınması da önem kaznamıştır.
Özellikle ebatları büyük ve değerli olan eşyaların güvenli taşınması bir sorun olmaya başlamıştır. 90’ların başında gelişen Case Piyasası bu boşluğu doldurmak için oluşmuştur. Case sektörü kendi içinde;
Soft Case
Hard case
olmak üzere genelikle iki çeşittir.,
Soft , ingilizce anlam olarak;

 • yumuşak
 • tatlı
 • ılıman
 • hafif
 • yumuşak başlı

anlamlarına gelmektedir. Genel anlamda soft dilimize çevirdiğimizde “Hafif,Yumuşak” anlamına gelmektedir.
Soft Case’yi bir tamamlama olarak düşünüldüğünde ‘Yumuşak Kılıf Anlamına Gelmektedir.’

Her Türlü değerli eşyalarınızı taşımada hem hafif olmasından dolayı hemde dış etkilere karşı sağladığı koruma Soft casenin
tercih edilme sebebidir. Hard Caseden farkı hafif ve esnek olmasıdır. Hard Case isminden de anlaşılacağı üzere Sert kılıf demektir.
Hard case; Ağır olmasına karşın maruz kalacağı darbelere ve mukavemete daha da dayanıklı olduğundan içiniz rahat olabilir.
Kişisel eşyenızı istediğiniz yere koyup içiniz rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

SOFT CASE NEDİR?

Kılıflar (Caseler )Teknoloji ve ihtiyaçlar arttıkça insanoğlunun bunların korunması ve taşınması sorunuda artmaktadır.  Soft Case(Yumuşak Kılıflar) ve Hard Case (Sert  Kılıflar) bu ihtiyacın karşılanması için gelişmiş sektörlrdir. Günümüzde başka malzemelerin ortaya çıkması bu çeşitliliği arttırmaktadır. Soft Case (Yumuşak Kılıf) ; Değişik ebatlarda üretilmektedir. Soft Case (Yumuşak Kılıf)  Teknoloji ve kullanım kolaylığı açısından yükseklik ve tasarım  önemlidir. Diğerlerini bagaja verirsenizi, gittiğiniz yere varıncaya kadar bir daha görmezsiniz. Soft Case (Yumuşak Kılıf)   Oysa optimum ebatlarda ergonomik üretilen soft caseler hep yanınızdadır. Yumuşak Kılıflar  İstediğiniz zaman yolculuklarda kolayca taşınabilmektedir.  O yüzden hafif olması, tekerleklerinin sessiz olması, rahat hareket etmesi gerekir. Soft Case (Yumuşak Kılıf)  Görünüşü de önemlidir.

Kabin içi Soft Case (Yumuşak Kılıf), gerçekte  sık seyahat edenlerin gözdesi. Örnek olarak; Uçak içine kabul edilen valizlerin ölçüsü havayolundan havayoluna değişiyor. Türk Hava Yolları’nın kabul ettiği en büyük kabin içi bagaj, 55 x 40 x 23 santim ölçülerinde olmalıyken, İngiliz Havayolları biraz daha büyüğüne izin veriyor; sınırı 56 x 45 x 25 santim.  Bu teknik bilgiler gözönüne alınarak üretilecek Soft Case Bagaj açısından sorun olmayacaktır.

SOFT CASE ÖZELLİKLERİ

Soft Case (Yumuşak Kılıf)  Seyahat esnasında yanınıza alınmasına izin verilmeyen eşyalarınız soft case ile bagajda güven içinde olacaktır. Tüm üretilen Soft Caselerin en önemli özellikleri;

 • Su Geçirmez Olmaları.
 • Çarpmalara karşı dayanıklı.
 • Çevre şartlarına karşı korunaklı(Soğuk-sıcak etkisi).
 • Kolay Taşınabilir.
 • Rutubet yapmaz
 • Ergonomik boyutlarda üretim

***********Daha fazla bilgi için, Soft Case linkimizi tıklayınız….Case İstanbul/Soft Case Case…………..

email

Yorum

Yorum

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Referanslarımız...